Реконструкция большого зала на Виноградах

Post date: Sep 14, 2009 8:21:48 AM

Уже очень скоро можно будет перебираться отбратно на Виноградскую, и этот переезд мы можем приблизить если поможем чешским братьям и сестрам.

Можно заглянуть внутрь (вот фотографии):

http://www.vinohradskysbor.estranky.cz/fotoalbum/zivot-sboru/brigady

Когда, как и чем можно помочь (часть уже правда сделана):

Jak můžete mnozí i sami vidět (na vlastní oči nebo z fotografií na webu), opravy Velkého sálu (VS) začínají být „vidět“ – protože se právě maluje. Dodavatelská firma by měla celé dílo předat k 30. září, ale ještě v průběhu / souběhu jejich prací již můžeme (a měli bychom) začít s úklidem.

Totiž některé věci – zejména umytí sklíček ve stropu – by se mělo provést ještě než se položí nová podlaha! Některé další věci = třeba úklid galerie, je možné také provádět již v průběhu září, ale naopak něco budeme muset udělat až potom = v říjnu – půjde zejména o nastěhování všech těch věcí, které máme v šatnách (od kazatelny a klavíru až po zpěvníky, knihovnu, zvukotechniku, jakož i jinou techniku a další drobnosti).

Vyhlašuji tudíž první brigádu na úterý a středu 8. a 9. září od 17-20h.

Prosím, abyste se přihlásili hlavně vy, kdo jste schopni a ochotni vylézt na střechu a omývat a utírat sklíčka, plus dalších několik zdatných sokolíků, kteří se dostanou do mezistřeší a učiní živý řetěz na podávání sklíček tam a zpět.

Pokud se přihlásí i další dobrovolníci, mohli bychom už i sundat igelity z lustrů, nazbrojit žárovky a stínidla a vytáhnout je nahoru ke stropu (pokud se v ty dny bude moci chodit po podlaze = ještě tam mají vyrovnávat povrch stěrkou a penetrovat jej před položením dřevěné kratiny, tak nevím, jestli to bude zrovna pochozí).

Další brigády na celkový úklid prvního patra = galerie, mohou již plynule následovat – prášit a špinit už by se tam z ničeho nemělo.

Pravděpodobně první sobotu v říjnu 3. 10. bychom si nechali od výrobce (TON) dovést nová křesílka a bude potřeba je nanosit a vybalit! To bude potřeba hodně mravenečků. Ten den je sice SD, ale delegáty omluvíme J. Když by se nám zároveň podařilo nanosit všechno to, co jsme uklidili do místností Nedělní školy, možná bychom už mohli mít v neděli 3. 10. shromáždění ve Velkém sále!

Oficielní „otevření“ zrenovovaného sálu si necháme až na ten 8. listopad, ale nic nám nebrání prostě „otočit šipku“ = kam se má v neděli ráno jít. Proto zatím stále v 9:30, v 8:30 modlitební chvíle, jelikož nevíme, kterou neděli bude první shromáždění dole. Někteří dokonce lobují za to, aby shromáždění zůstalo od 9:30 – že prý se pak lépe stíhá oběd a neděle je tak opticky delší. Inu 20. září máme Sborové shromáždění, můžeme i o tom hovořit.